Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

PAWILON OTWARTY | MIKROGRANTYOGŁASZAMY WYNIKI OPEN CALL’A!


𝗣𝗮𝘄𝗶𝗹𝗼𝗻 𝗢𝘁𝘄𝗮𝗿𝘁𝘆 | 𝗠𝗶𝗸𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗻𝘁𝘆 to program, który ma na celu wspieranie potencjału twórców_czyń i animatorów_ek kultury w Poznaniu. W ramach konkursu wyłonixxśmy zwycięzkie projekty w kategoriach:


→ Performance

Wygrany projekt (grant w wysokości 10 000 PLN brutto):

“Naucz ją języka” Uli Kijak, Olhy Hryhorash, Aleny Varaksa:

za wrażliwość na kwestie społeczne oraz świadomość kontekstu politycznego, pracę z niełatwą tkanką językową, włączenie perspektywy feministycznej do opowieści o długofalowych konsekwencji rosyjskiej inwazji na Ukrainę.


Wyróżnienie:

“Jak się nie ruszasz to Cię nie ma” kolektywu ATM (Stefan Głowacki, Anastasia Jęchorek, Agnieszka Antkowiak, Marta Szypulska). 

Uznanie komisji w kategorii perfomance:

“Gromada” Małgorzaty Myślińskiej

“Meta” Mateusza Janika

“Poznańska wytłoczka” Przemysława Piniaka

“Upadek smutku” Agaty Elsner


→ Muzyka 

Wygrany projekt (grant w wysokości 10 000 PLN brutto):

“Information Cage” Huberta Karmińskiego:

za oryginalny i przemyślany koncept, świeżą formę, świadome włączanie do sytuacji dźwiękowej elementów performatywnych i audiowizualnych.


Wyróżnienie:

 “Wszystkie końce świata” zespołu kakofoNIKT (Hubert Wińczyk, Patryk Lichota, Michał Joniec, Jacek Hałas, Monika Wińczyk).

Uznanie komisji w kategorii muzyka: 

“Rozkwit” Jana Skorupy, Macieja Waleszczyka

“Dimiduendo” Stanisława Aleksandrowicza

„Their effervescent breath of freedom” Miłosza Kędry

“Memories of Lakes” Idy Derczyńskiej

“Kakofonium” Jakuba Lemiszewskiego, Roberta Śliwki, Maryny Sakowskiej, Jakuba Koseckiego

“Od błysku do grzmotu. Opowieści miejsca” Mikołaja Tkacza, Mateusza Olszewskiego, Julii Walkowiak


→ Działania kuratorskie i/lub animacyjne 

Zwycięskie projekty (dwa granty w wysokości 5000 PLN brutto):

“Lunaje – koncert ukraińskiej muzyki eksperymentalnej” kolektywu MAF (Tomila Yanovytska, Oleksandr Pylypenko, Olena Martynczuk, Anton Filiuk):

za budowanie artystycznej platformy wymiany pomiędzy młodymi twórcami ukraińskiej sceny muzyki eksperymentalnej a poznańską publicznością


“Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Filmowy reAKCJA – III edycja” Jakuba Jaskóły, Magdaleny Górniak, Kacpra Małeckiego, Jacka Boryszewskiego: 

za tworzenie przestrzeni dla prezentacji i wymiany dla młodych twórców oraz za popularyzację kultury filmowej.Wszystkie zwycięskie projekty zostaną zrealizowane do końca tego roku w przestrzeni Pawilonu. Jeszcze raz pragniemy podziękować za wszystkie zgłoszenia oraz zainteresowanie naszym programem!✽✽✽


Zapraszamy do wzięcia udziału w Open Callu Pawilon Otwarty | Mikrogranty. Program ma na celu wspieranie potencjału twórców_czyń i animatorów_ek kultury w Poznaniu. Open Call kierujemy do osób artystycznych z zakresu performansu, muzyki, działań kuratorskich i animacyjnych. Wybrane projekty otrzymają dotacje i zostaną zaprezentowane do końca 2023 roku w Pawilonie. Na zgłoszenia czekamy do 16.07.2023.


Przyjmujemy zgłoszenia w kategoriach:

 → Muzyka (1 x 10.000 pln brutto) 

Muzyka eksperymentalna, sztuka dźwięku, instalacje dźwiękowe; efektem realizacji projektu w tej kategorii może być koncert lub inna forma prezentacji publiczności Pawilonu.

→ Działania kuratorskie i/lub animacyjne (2 x 5.000 pln brutto) 

Koncepcje wydarzeń o charakterze dyskursywnym, animacyjnym, trans– i interdyscyplinarnym korespondujące z Misją Pawilonu.

→ Performans (1 x 10.000 pln brutto)

Projekty z dziedziny performansu, tańca, teatru lub innych dziedzin z dominującym elementem performatywnym.


Kto może wziąć udział w projekcie Pawilon Otwarty | Mikrogranty?

Osoby fizyczne, które ukończyły 18 rok życia oraz zamieszkują na terenie Poznania lub Aglomeracji Poznańskiej i/lub są płatnikami PIT na rzecz miasta Poznania lub Aglomeracji Poznańskiej (PIT 2022) lub nieformalne kolektywy twórcze, których osoby członkowskie spełniają powyższe warunki.


Jak wziąć udział?

✓ wysłać formularz zgłoszeniowy na adres mailowy otwarty@pawilon.org

✓ dołączyć dokument potwierdzający warunki udziału wynikające z regulaminu 


Ogłoszenie wyników konkursu: 31.07.2023


Pytania prosimy kierować na adres: otwarty@pawilon.org

6.07 o godzinie 12:00 zapraszamy na spotkanie online Q&A, gdzie odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania dotyczące open call’a.

https://us06web.zoom.us/j/86304109184?pwd=b2JwT2h0eHF5SFBJNW44VnE0cmVlZz09


Pliki do pobrania:


✽✽✽


Program grantowy Wspieranie potencjału twórców_czyń i animatorów_ek kultury w Poznaniu. Mikrogranty, jest wspólnym projektem Galerii Miejskiej Arsenał i Pawilonu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie z zakresu sztuk wizualnych, projektów społecznych i edukacyjnych organizowanym przez Galeria Miejska Arsenał GALERIA MIEJSCEM WSPÓLNYM |  MIKROGRANTY.

Projekt adresowany jest do twórców związanych z Poznaniem realizowanego w ramach Poznańskiego Programu dla Kultury 2019-2023. Obszar interwencji: Autonomia. Wsparcie dla twórców. Program jest finansowany z środków miejskich.

#poznanwspiera