Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Alpha: WENUS W NAJKACH, reż. André Antônio

19:00

Przyjemność płynąca z kontaktu ze sportowym obuwiem, kinem i teorią queer. W „Wenus w najkach” André Antônio (reżyser i performer) zgłębia seksualność osoby z fetyszem stóp z dwóch perspektyw – pacjenta oraz psychoanalityczki. Bezwstydnie hedonistyczny, prowokacyjny, ironiczny film opowiada o erotycznej mocy ubrań i konstruktów społecznych.


Drugim filmem, który pokażemy będzie ,,Dres dla dresa” (reż. Andrzej Pakuła, Wojtek Kaniewski, 2012) — krótki dokument, eksplorujący fetysz sportowego ubioru. Jego bohaterami są mężczyźni, którzy opowiadają o swojej fascynacji stylizacją tak zwanego “dresiarza” oraz o tym, jak powinien nosić się ich wymarzony obiekt pożądania.


W ramach cyklu filmowego „alpha” przedstawiamy współczesne filmy alternatywne, znajdujące swoje miejsce poza kinem głównego nurtu oraz prezentujemy najciekawsze odkrycia międzynarodowych festiwali filmowych. Znajdziecie tutaj obrazy niepokojące, niezależne, idące pod prąd, filmy eksperymentalne i prowokujące do myślenia. Kuratorem cyklu filmowego jest Andrzej Marzec.


Po projekcji rozmowa z reżyserem filmu: Andrzejem Pakułą.

Wstęp wolny.