Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #307: Jerusalem In My Heart & Nanook of the North

20:00

W swojej muzyce łączą pozornie odległe światy. Jerusalem In My Heart to mariaż hipnotycznej muzyki arabskiej i eksperymentalnej elektroniki. Wizualno-dźwiękowy duet będzie supportować Nanook of the North. Także w dwuosobowym składzie wprowadzą słuchaczą w świat niepokojącej muzyki chłodnej północy.
 
Więcej o muzykach:
 

Jerusalem In My Heart

Przez wiele lat projekt istniejący jedynie na scenie, składa się z libańskiego muzyka Radwana Ghazi Moumneha i artysty wizualnego Charlesa-André Coderre’a. Działa wokół montrealskiej sceny Constellation Records, jest hipnotyzującym połączeniem muzyki arabskiej i zachodniej elektroniki, gdzie tradycyjne instrumenty, takie jak buzuk, współgrają z syntezatorowymi dronami i noise’owymi pejzażami. Część wizualna jest równie ważna dla koncepcji projektu jak jego muzyka, dlatego też występy na żywo to idealny sposób na odkrycie artystycznej ekspresji JIMH.
Posłuchaj: https://soundcloud.com/constellation-records/amanem
 

Nanook of the North

Kompozytor Stefan Wesołowski oraz producent Piotr Kaliński wspólnie wybrali się na Islandię, gdzie w studio przygotowali materiał inspirowany niemal stuletnim dokumentem “Nanuk z Północy” Roberta J. Flaherty’ego. W napisanych przez muzyków utworach instrumenty akustyczne (skrzypce, pianino) i elektroniczne odgrywają równoważną rolę. Koncert Nanook of the North to kameralna, nastrojowa propozycja muzyczna, której za sprawą syntetycznych szumów i pulsacji towarzyszą jednak trudne do zdefiniowania napięcie i niepokój.
Posłuchaj: https://notn.bandcamp.com/album/nanook-of-the-north