Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #340 NYOS + MŁYN

20:00

NYOS (FI)


Fiński duet noise rockowy NYOS przygotował proroczy album Celebration, napisany w czasie, gdy teraźniejszość lśni jak pióra na jego okładce.Łącząc taneczne rytmy Battles z Sonic Youth – natchnione wybuchami hałasu i tęsknymi, elektrycznymi melodiami And So Watch You From Afar, Celebration to wyzywająco radosna, głośna i świąteczna impreza. Obiecujące lekarstwo na trudne czasy, w których żyjemy.


bandcamp

MŁYN (PL)Elektroakustyczne trio w składzie: Sebastian Milewski – klawisze, Cezary Rosiński – elektronika i Michał Wdowikowski – perkusja. Instrumentaliści biorą inspiracje zarówno z muzyki elektronicznej jak i m.in jazzu, ambientu. Na dyskografię składają się albumy Reklama (2018) w Dym Records oraz Folwark (2021) wydany przez Gusstaff Records. Na swoim koncie mają występy na: Avant Art Festival we Wrocławiu, Dym Festival, Borderline Festival oraz liczne koncerty klubowe w Polsce i w Czechach. Członkowie zespołu aktywnie współtworzą od 2018 roku kolektyw Wkurvv organizujący wydarzenia artystyczne we Wrocławiu.


„Młyn (…) serwuje bardzo orzeźwiającą mieszankę jazzu i elektroniki. Są dobrzy nie tylko w graniu, ale i zaczepkach: „Sławni recenzenci jazzowi będą oburzeni i zniesmaczeni. Sławni recenzenci muzyki elektronicznej być może też” – piszą w tekście. Sprytne i celne, a sama muzyka jest znakomicie pokręcona. Młyn emanuje pewnością siebie i na tle, mocnej przecież, konkurencji wypada dobrze, a na pewno zauważalnie.”
Jarek Szczęsny, Nowamuzyka.pl


„Folwark to od pierwszych minut już raczej buzująca energią i niespokojna muzyka na instrumenty elektroniczne i perkusyjne, która z powodzeniem mogłaby trafić np. do katalogu Cuneiform.”
Bartek Chaciński, Polifonia