Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #306: Jozef Van Wissem, A-Sun Amissa

20:00

Swoich słuchaczy wprowadza w trans – posługuje się przy tym czarną lutnią, która poza oryginalnym kolorem odznacza się mrocznym brzmieniem. Jozef van Wissem ponownie odwiedza Polskę, tym razem tuż po premierze płyty We Adore You, You Have No Name.  Występujący przed Holendrem muzycy z A-Sun Amissa rozpoczną pierwszy jesienny koncert budując doom-dronową, chłodną aurę.
 
Bilety: http://bit.ly/biletylas306
 
Więcej o muzykach:
 

Jozef van Wissem

Muzyka van Wissema intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Artysta nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow’s Parties czy Primavera Sound. Van Wissem studiował w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka, a także wykłada przedmiot o interesującej nazwie “Wyzwolenie lutni”. Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie “soundtracku” do obrazu “Ambasadorowie” Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval. W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha “Tylko kochankowie przeżyją”. Nagrywał także z Tildą Swinton i Zolą Jesus. Każdy jego koncert to wyjątkowe doświadczenie; te mroczne, hipnotyczne kompozycje na stworzonej specjalnie dla artysty wyjątkowej, czarnej lutni po prostu trzeba usłyszeć.

Posłuchaj: jozefvanwissem.bandcamp.com

 

A-Sun Amissa

A-Sun Amissa to kolektyw muzyczny założony i prowadzony przez Richarda Knoxa (The Rustle of the Stars, Shield Patterns, Glissando), który miał wielu członków i współpracowników od czasu jego powstania w 2011. Nagrania zostały wydane przez label Richarda: Gizeh Records, a także belgijskie Consouling Sounds. Grupa tworzy gęsty, dronowy klimat, towarzyszący sugestywnym melodią, sekcjom instrumentów dętych drewnianych z przeplatającymi się gitarami, bitami i nagraniami terenowymi. Subtelne, przemyślane tekstury i hipnotyczna interakcja pomiędzy muzykami i instrumentami zapewniają intensywne występy na żywo.

Posłuchaj: gizehrecords.bandcamp.com/album/ceremony-in-the-stillness