Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Shyness!, Siory, Kacha DJ Set

20:00

11 marca budzimy się z zimowego snu i zapraszamy Was na wyjątkowy koncert Shyness!, Siory, Kacha DJ Set!
bramki: 19:30
start: 20:00
bilety: https://bit.ly/3teBfVP
 
Część dochodu z koncertu przeznaczamy na Centrum Praw Kobiet – Oddział w Poznaniu, które wspiera między innymi kobiety uciekające przed wojną.
 
Shyness! wywodzi się z nieśmiałości. Paradoksalnie – chociaż jest to słabość – to artystki zamieniają ją w swoją siłę. Stąd, obok nieśmiałości, przekorny wykrzyknik. Ich muzyka to przede wszystkim połączenie hipnotyzujących wokali. Wszystko w sosie z syntezatorów, bitów, przestrzennych gitar i pianina. To przestrzeń, dym, świt pomieszany z mrokiem. Niezwykłe przenikanie się kilku damskich głosów i wrażliwości.
Shyness! zaczęło się od niezobowiązującego spotkania w Poznaniu. W 2015 Iwona Skwarek (Rebeka) zafascynowana projektem Asia i Koty zaprosiła do studia Joannę Bielawską. Celem była jedna wspólna piosenka. Tak po prostu. Muzyczna chemia między nimi była totalna, a każde kolejne spotkanie owocowało nowym utworem.
Pod koniec 2019 roku, Iwona i Joanna zaprosiły do zespołu gitarzystkę Igę Krzysik oraz młodą producentkę i wokalistkę Julię Pacyńską. W czerwcu 2020 roku zespół zakończył pracę nad debiutanckim albumem, który ukazał się w sierpniu 2021. Producentką płyty jest Iwona Skwarek.
Podczas pierwszej trasy dziewczyny zagrały koncerty w ramach takich imprez jak Malta Festival, Soundrive Festival, Męskie Granie, Olsztyn Green Festival czy Women’s Voices.
 

Siory to zespół założony przez Olę Winnicką w 2019 r. Muzycznie sytuują się na dalekich przedmieściach rapu, z energią muzyki punk, domieszką ambientu, elektroniki, z uliczną, dziewczyńska, emocjonalną prozą Winnickiej i jej akordeonem.
W 2021 do składu dołączyły choreografki i tancerki – Krystyna Lama oraz Sylwia Marciniuk.
Siory poruszają tematy społeczne, tworząc czasem hymnowe, krytyczne, reakcyjne opowieści z pozycji feministki, a raczej humanistki, jak określa siebie liderka. Siory symbolicznie to głos nie tylko kobiet, ale uniwersalnej potrzeby tworzenia nowego konstruktu społecznego – wolnego od szowinizmu, seksizmu, w duchu radykalnej troski.
Siory to różnorodność, przyzwolenie na przeżywanie różnych stanów, trybów. Przypominają jak ważne jest ciało i poprzez pracę z nim wyrażają nieraz trudne emocje.
 
Pochodząca ze Śląska (ale rezydująca w Krakowie) Kacha stanowi 1/ 2 alt popowo-trapowego zespołu Coals. Współtworzy również eksperymentalny projekt MUKA, a także udziela się muzycznie jako Kacha.
Kacha jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Sztuki Mediów. Uzależniona od tworzenia bibliotek muzycznych stawia na sety pełne latino dźwięków, zdekonstruowanych melodii, spitchowanych wokali i ambientowych słuchowisk. To będzie jej pierwszy DJ set w Poznaniu.
 
Bezpieczeństwo i regulamin uczestnictwa znajdują się pod linkiem http://bit.ly/regulamin_pawilon. Forma przeprowadzenia wydarzenia jest uzależniona od bieżących rozporządzeń związanych z sytuacją pandemiczną.